Září 2014

1#Lebka

30. září 2014 v 20:29 | Š. V. |  Malba
můj nejoblíbenější výtvor za celou dobu :)
tempera, tužka, umělý uhel, přírodní uhel

takhle to nějak vypadalo na začátku

a na konci


omlouvám se za kvalitku, foceno mobilem :)

Přebytek

30. září 2014 v 19:00 Přebytek

2013


Od této série nečekejte nějaké krásné fotografie západu sluníčka nebo úsměvy malých dětí, nýbrž realitu, která se děje všude na celém světě ale dostatečně se o ní nemluví. Lidé už to totiž berou jako samozřejmost, jako něco, s čím se asi nic udělat nedá, čím se ani nechtějí zabývat, a tak se ani nesnaží s tím něco dělat. Můžou za to bezdomovci? Nebo si to jen hrají děti a staví si své bunkry pro pocit, že mají sami sebe a nejsou svázáni s rodiči a domovem? Oboje může být pravdou, ale smutnější je, že to dělají i jiní lidé. Dospělí lidé, kteří už by měli mít rozum na to, aby se chovali k přírodě, k ulicím měst a vesnicím slušně. Lidé, kteří nejsou bezdomovci, a tudíž nemají potřebu stavit si chýše, proč tedy vyhazují předměty na zem, když jsou tu koše, kontejnery a skládky? Tímto bych chtěla, aby se kromě mě zamysleli i jiní, a představili si, jak by bylo asi jim, kdyby po nich někdo hodil vykouřenou cigaretu, žvýkačku či slupku od banánu. Tyto fotky jsou z míst rodné vesnice, u které byste to na první pohled ani neřekli. Když ale zajdete hlouběji do lesíka, nestačili byste se divit.Intr demolice

27. září 2014 v 11:30 Intr demolice

2013

Tento projekt vznikl ve čtvrťáku - v období, kdy jsem se loučila nejenom se střední školou, kterou jsem studovala ve Strážnici, ale taktéž s internátem, kde jsem skoro celé 4 roky pobývala. Internát prošel během těchto čtyř let obrovskými rekonstrukcemi, které značně změnily téměř celou budovu. Nebudu popisovat, co vše se změnilo, jenom řeknu, že největších změn došlo právě ve čtvrtém ročníku. Během čtyř let jsem na internátu nafotila mnoho pozitivních snímků, tyhle patří spíše k těm negativním. Vše, co jsme doteď navštěvovali, se naráz změní k nepoznání. To, co jsme zde v těchto prostorech prožívali už znovu neprožijeme, ale prožijí to jiní - další noví studenti a v jiném světle. Prožijí léta tak, jak my ne. Řekněme, že "luxusněji". Fotografiemi zaznamenávám poslední chvilky toho, jak internát vypadal, jak jsme ho celou dobu znali a jak ho už nikdy neuvidíme.
Chtěla bych dodat, že zrovna při téhle sérii se mi stal "error" během kopírování složek ze starého pc do nově zakoupeného notebooku a zrovna tato celá složka se mi nějakým způsobem smazala :( Našla jsem jen pár originálních fotek, zbytek jsou kopie vyfocených již vytisklých fotek na talentové zkoušky. Kvalita focení vytisklých fotek tu jde tedy značně znát.


Pod hladinou

27. září 2014 v 10:00 | Š. V. |  Pod hladinou

2013

3D folie jsou folie, s kterými jsem se během studia na střední škole setkala již dvakrát. Přišla jsem k nim skrz taťku, který mi je poskytnul. Hned se mi líbili jejich vlastnosti, proto jsem je použila jako materiál, s kterým jsem pracovala během jedné z mých klauzurních prací. Při první práci konaly ten účel jako při této sérii - odrážely kolem sebe předměty. V druhé práci sloužily jen jako výztuž. Když se mi skvěle hodily dřív, napadlo mě, že by se mohly skvěle hodit i teď, a tak jsem přemýšlela, co přes ně budu fotit. Skusila jsem jen tak "nanečisto" fotit přírodní motivy a u nich jsem nakonec i zůstala. Společnost mi dělala noc, světlo vypůjčené taktéž taťkou, jedna ruka držela folii, druhá fotila. Chtěla jsem dát těm nejobyčejnějším předmětům, které denně vídáme kolem sebe - pokud tedy chodíte ven :D - jiný rozměr a pohled na ně takový, jaký nevidíme nikdy. Zvolila jsem právě přírodní motivy, protože mě - obdivovateli přírody, přijdou nejblíž, a taky jsou svými velikostmi dokonalými "pozéry" pro pouze A3 veliké 3D folie. Na většině fotkách ve mě vzbuzují předměty dojem, jakoby plavaly ve vodě, proto dostala série tento název.shlédnout fotky můžeš i na zonerama.cz

Kresba a malba - Rubriky

26. září 2014 v 17:36 | Š. V.

>> Malba <<

>> Kresba <<


Fotografie

26. září 2014 v 17:21 | Š. V.


Projekty - Rubriky

26. září 2014 v 17:17 | Š. V. |  Projekty

Intr demolice (2013)

Pod hladinou (2013)

Přebytek (2013)

Herbář (2014)

Průmysl (2014)

Řecká továrna (2014)

Hradišťská věznice (2014)

Dnešní doba (2014)

Únos (2015)


1#Vzhled - Temné kapky

26. září 2014 v 16:14
Trvání: od 26. 9. 2014
foto: vlastní

O mně

26. září 2014 v 9:49 | Š. V. |  Autorka
Mezi můj střed zájmů od malička patří cestování a umění. Spojit obě tyto záliby by bylo super. Spojit tyto záliby se zaměstnáním by bylo dokonalé.
V minulosti jsem se nikdy nezajímala o módní návrháře, o grafiky, o fotografy.. přesto mě bavilo navrhovat oděvy, tvořit na počítači, fotit. Vždy jsem se snažila navrhnout sama něco originálního, bez toho, aniž by mě ovlivňovaly a inspirovaly kolekce jiných návrhářů. Vždy jsem se snažila nakreslit skutečnost takovou jaká je, bez toho abych si vzala špejli a poměřovala. Vždy jsem se snažila stavbu vyfotit správně a zkoumat různé úhly, bez toho aniž bych si četla články o správné kompozici. Žila jsem v domění, že učit se z vlastních chyb je to, co mne může posouvat dál. Později jsem si uvědomila, že nelze tvořit a přitom se nezajímat o okolí. Postupem času jsem se tedy naučila víc vnímat svět a učit se z něj. Uvědomila jsem si, že je to v umění obzvlášť důležité, protože nikdo nechce vytvořit věc, která už existuje. Proto se při tvoření dívám po pracích ostatních, aby se ta má něčím odlišovala.

Nejvíce jsem se našla ve focení a následné postprodukci v Adobe Photoshopu. Koníček jsem doplnila o zájem o grafiku, a tak v poslední době taky často pracuji v programu Adobe Illustrator a snažím se zdokonalovat v Adobe InDesignu.

A proč si vybrat právě mne na tvorbu zakázky?

Vždy se snažím do hloupky pochopit filosofii firmy či profil zákazníka tak, aby návrh korespondoval s osobností klienta nebo s činností firmy.
Sleduju nové trendy, stahuju nové fonty, práce se neopakují, každý výsledek je originálem.
Ceny designu jsou podprůměrné oproti grafickým studiím a reklamním agenturám a tudíž dostupné pro každého zákazníka.
Poradím si jak s minimalismem, tak i s propracovanějším návrhem.
Přijímám výzvy a pustím se s Vámi do čehokoliv, co je v mých silách.
Jsem spolehlivá a zakládám si na dodržování slibů a termínů. Nejdu do ničeho, o čem vím, že nejsem ochotná splnit.
Nepracuji s nekvalitními fotografiemi, proto pokud od Vás obdržím fotografie s nízkou kvalitou, tak ráda pro Vás nafotím cokoliv, co budete chtít (výjimkou jsou erotické a vulgární témata).

Budu ráda za každý Váš čas zde strávený a případně se těšit na spolupráci s Vámi :)

Pište mi na: valentova94@seznam.cz

Identification/Autoportrét